KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13614331
*
nr 1361 4331
Simon Sörman
(1905-1963), Sverige
Oljemålning, "lugnt vatten". Signerad, daterad 41. Olja på pannå, 36x54cm
Simon Sörman, svensk målare född 1905, död 1963.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 november 2020
kl 18:05:40
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/11 17:44:05
1
100 kr
22/11 22:10:25
2
200 kr
23/11 10:33:32
2
Vinnande bud
23/11 16:53:05
3
200 kr
23/11 16:53:05
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på pannå oljemålning oljemålningar simon sörman svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53
-
4021 Bricka
Bemålad, 1800-tal, 60x46 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:11
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:49
*
Simon Sörman
Simon Sörman, svensk målare född 1905, död 1963.
Läs om budbetjänten
nr 1361 4331
Simon Sörman
(1905-1963), Sverige
Oljemålning, "lugnt vatten". Signerad, daterad 41. Olja på pannå, 36x54cm
Simon Sörman, svensk målare född 1905, död 1963.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 november 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/11 17:44:05 | 1 | 100 kr |
22/11 22:10:25 | 2 | 200 kr |
23/11 10:33:32 | 2 | Vinnande bud |
23/11 16:53:05 | 3 | 200 kr |
23/11 16:53:05 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på pannå oljemålning oljemålningar simon sörman svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53 -
4021 Bricka
Bemålad, 1800-tal, 60x46 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:11
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:49